12.03.2010
1. До госпсуб’єктів з високим ступенем ризику віднесено всіх автоперевізників
2. Змінено перелік документів, які підтверджують трудовий стаж за відсутності...
3. Кабмін затвердив зміни до технічного опису та зразка бланка паспорта для виїзду...
4. Підписано спільний наказ для покращення розрахунків з бюджетом державних...
5. ДМСУ: документи зі встановлення рівня довіри до підприємства — в електронному...
... більше новин сьогодні
всі новини за вчора
ДК-АУДІО: огляд новин за 1-й тиждень березня (23 хв)



Яку мінімальну зарплату застосовувати – ВІДПОВІДЬ Є!
Про шляхи вирішення найболючішого бухгалтерського питання


всі тести ...


  
Логін: Пароль: Допомога :: реєстрація :: забув пароль :: персональнi данi :: правила  


повідомлення
короткий зміст


Курсы валют на PROext

Погода в Україні


 : розширений
 : по класифікатору
 : документів
 : загалом по порталу

Документи для роботи № 36 (4.9.2006)
Оподаткування

Наказ ДПА України від 18.8.2006 № 494

Про затвердження Узагальнюючого податкового роз’яснення щодо упорядкування обліку плати за торгові патенти та порядку стягнення нарахованих чергових платежів за торгові патенти у разі їх несплати (витяг)

Дивись коментар

На виконання пункту 6 наказу Державної податкової адміністрації України від 14.07.2006 р. №412 відносно підготовки Узагальнюючого податкового роз’яснення щодо упорядкування обліку плати за торгові патенти та порядку стягнення нарахованих чергових платежів за торгові патенти у разі їх несплати наказую:

1. Затвердити Узагальнююче податкове роз’яснення щодо упорядкування обліку плати за торгові патенти та порядку стягнення нарахованих чергових платежів за торгові патенти у разі їх несплати (додається).

<…>

Голова А. Брезвін


Узагальнююче податкове роз’яснення щодо упорядкування обліку плати за торгові патенти та порядку стягнення нарахованих чергових платежів за торгові патенти у разі їх несплати

Суттєво. У разі несплати в установлений термін узгодженої суми податкового зобов’язання з плати за торговий патент податкові повідомлення і вимоги можуть надсилатися податковим органом лише за результатами перевірки.

Частиною 3 статті 1 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.91 р. №1251-XII, зі змінами та доповненнями (далі — Закон №1251), установлено, що ставки, механізм справляння податків і зборів (обов’язкових платежів), за винятком особливих видів мита та збору у вигляді цільової надбавки до діючого тарифу на електричну та теплову енергію, збору у вигляді цільової надбавки до затвердженого тарифу на природний газ для споживачів усіх форм власності, і пільги щодо оподаткування не можуть установлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування.

Згідно з пунктом 18 статті 14 Закону до загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів) віднесено плату за торговий патент на деякі види підприємницької діяльності.

Закон України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності» від 23.03.96 р. №98/96-ВР, зі змінами та доповненнями (далі — Закон №98/96-ВР), визначає порядок патентування торговельної діяльності за готівкові кошти, а також з використанням інших форм розрахунків та кредитних карток, діяльності у сфері торгівлі іноземною валютою, діяльності з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг, що провадиться суб’єктами підприємницької діяльності.

Статтею 8 Закону №98/96-ВР установлено відповідальність суб’єктів підприємницької діяльності, що здійснюють торговельну діяльність, операції з торгівлі готівковими валютними цінностями, операції з надання послуг у сфері грального бізнесу та побутових послуг у разі порушення вимог Закону №98/96-ВР.

До дня сплати штрафів, визначених цією статтею, а також до придбання торгового патенту або оформлення пільгового торгового патенту діяльність відповідних суб’єктів підприємницької діяльності зупиняється.

Штрафи, передбачені цією статтею, підлягають сплаті порушником у п’ятиденний термін відповідно до законодавства.

Посадові особи та громадяни — суб’єкти підприємницької діяльності у разі порушення вимог Закону №98/96-ВР притягаються до адміністративної відповідальності згідно із законодавством.

Статтею 11 Закону №1251 установлено, що відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов’язкових платежів) відповідно до законів України.

Відповідно до статті 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.90 р. №509-XII, зі змінами та доповненнями (далі — Закон №509), органи державної податкової служби мають право в межах компетенції та в порядку, встановленому законами України, здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов’язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов’язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов’язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб’єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов’язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов’язкові платежі), крім Національного банку України та його установ, а також здійснювати контроль за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб’єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законів, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів.

Державний податковий орган за результатами перевірки дотримання суб’єктами господарювання норм Закону №98/96-ВР здійснює розрахунок штрафних санкцій та складає рішення про застосування штрафних санкцій.

Так, підпунктом 7.1 пункту 7 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків, затвердженого наказом ДПА України від 21.06.2001 р. №253 та зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 6 липня 2001 р. за №567/5758 (зі змінами та доповненнями), встановлено, що податковий орган здійснює розрахунок суми штрафних (фінансових) санкцій та приймає відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», законів з питань зовнішньоекономічної діяльності та інших законодавчих актів, якими податковим органам надано право застосовувати штрафні (фінансові) санкції, рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій, що складається за формою згідно з додатком 8 (форма «С»).

Вказана форма рішення, крім посилання на норму спеціального закону, передбачає обов’язкове посилання на пункт 11 статті 11 Закону №509, який визначає, що податкові органи мають право, зокрема, застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, установлених законами України.

Відповідно до пункту 1 статті 8 Закону №509 та з метою забезпечення оперативного обліку платежів до бюджету наказом Державної податкової адміністрації України від 18 липня 2005 року №276, зареєстрованим Мін’юстом України 2 серпня 2005 року за №843/11123, затверджено Інструкцію про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України.

Чергові нарахування плати за торговий патент у картках особових рахунків платників при відсутності подачі розрахунку не можуть розглядатись як узгоджене податкове зобов’язання у розумінні Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 р. №2181, зі змінами та доповненнями (далі — Закон №2181).

Узгодженим податковим зобов’язанням плати за торговий патент у розумінні цього Закону може розглядатися лише зобов’язання, визначене за результатами перевірки податковим органом у рішенні про застосування штрафних (фінансових) санкцій та узгоджене в установленому порядку.

Враховуючи вищевикладене, норми статті 6 Закону №2181 щодо вжиття податковими органами заходів з погашення податкового боргу платника можуть застосовуватись лише у разі несплати в установлений термін узгодженої суми податкового зобов’язання з плати за торговий патент, визначеної податковим органом за результатами проведеної перевірки.

Разом з тим роз’яснення з питання застосування норми статті 6 Закону №2181, що надіслано листом Державної податкової адміністрації України №10676/7/24-1117 від 11.06.2004 р., вважати таким, що відкликане.

Директор Департаменту податку на прибуток та інших
податків і зборів (обов’язкових платежів) Н. Хоцянівська


версія для друкувідправити поштоюнаписати редактору


Наступна стаття:  Коментар ДК...  На початок статті 





Про внесення змін та доповнень до інструкцій щодо заповнення форм державних статистичних спостережень зі статистики роздрібної торгівлі та ресторанного господарства №1-торг «Звіт про товарооборот», №3-торг «Звіт про продаж і запаси товарів у торговій Частковий перегляд статті (тільки початок)
Наказ Держкомстат України от 1.8.2006 № 369
Бухоблік
Не включається до роздрібного товарообороту продаж товарів для виробничої діяльності або подальшого перепродажу незалежно від форми оплати, а також продаж карток стартових пакетів, карток поповнення рахунків тощо для телефонного...

В рубриці: 


Про особливості адміністрування збору за спеціальне водокористування у 2010 році Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист ДПА України от 11.2.2010 № 2689/7/15-0817
№ 09 (1.3.2010) :: Оподаткування
При обчисленні ПЗ зі збору за відповідні звітні періоди 2010 р. платники повинні застосовувати нормативи збору із застосуванням коефіцієнта 1,439....
Коментар ДК...

Щодо порядку підтвердження сплати податку на додану вартість (витяг) Частковий перегляд статті (тільки початок)
Лист ДПА України от 5.2.2010 № 2332/7/16-1517-26
№ 09 (1.3.2010) :: Оподаткування
Акт вилучення у боржника предметів лізингу може вважатися документом, що підтверджує факт сплати ПДВ, за умови, що такий акт містить інформацію про суму ПДВ, розраховану виходячи з вартості вилученого предмета лізингу....
Коментар ДК...

0.371687